Zaprogramuj się na czytanie

Inicjatywa „Zaprogramuj się na czytanie” mająca na celu zachęcenie do regularnego sięgania po lekturę poprzez inspirowanie walorami literackiego świata miała miejsce w naszej bibliotece 22 października 2015 r. Dzieci i młodzież  ze SP i Gimnazjum w Pleśnej zapoznały się opowiadaniem z „Bajek robotów” Stanisława Lema oraz samodzielnie wykreowały wyobrażoną scenerię z wykorzystaniem robotów LEGO Mindstorms. Mamy nadzieję, że poprzez połączenie literackiej klasyki i bliskich współczesnemu młodemu człowiekowi nowych technologii, skutecznie pobudzi ciekawość wobec otaczającego świata i zachęci do samodzielnych poszukiwań.

Kreowanie scenerii rodem z opowiadania science fiction, wraz z prawdziwymi robotami z klocków Lego, wymaga zaangażowania  odpowiednich materiałów  plastycznych, wyobraźni przestrzennej oraz umiejętności pracy w grupie. W związku z tym Stowarzyszenie Edukacji Pozaforamalnej „Meritum” zapewniło wszystkie potrzebne materiały plastyczne, pomoc doświadczonych trenerów oraz sprzęt multimedialny niezbędny do przeprowadzenia zajęć.