Odsłon:32894 Wizyt:17993 Użytkowników:12496

Zaprogramuj się na czytanie

Inicjatywa „Zaprogramuj się na czytanie” mająca na celu zachęcenie do regularnego sięgania po lekturę poprzez inspirowanie walorami literackiego świata miała miejsce w naszej bibliotece 22 października 2015 r. Dzieci i młodzież  ze SP i Gimnazjum w Pleśnej zapoznały się opowiadaniem z „Bajek robotów” Stanisława Lema oraz samodzielnie wykreowały wyobrażoną scenerię z wykorzystaniem robotów LEGO Mindstorms. Mamy nadzieję, że poprzez połączenie literackiej klasyki i bliskich współczesnemu młodemu człowiekowi nowych technologii, skutecznie pobudzi ciekawość wobec otaczającego świata i zachęci do samodzielnych poszukiwań.

Kreowanie scenerii rodem z opowiadania science fiction, wraz z prawdziwymi robotami z klocków Lego, wymaga zaangażowania  odpowiednich materiałów  plastycznych, wyobraźni przestrzennej oraz umiejętności pracy w grupie. W związku z tym Stowarzyszenie Edukacji Pozaforamalnej „Meritum” zapewniło wszystkie potrzebne materiały plastyczne, pomoc doświadczonych trenerów oraz sprzęt multimedialny niezbędny do przeprowadzenia zajęć.

Biblioteka na Facebooku

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: (#4) Application request limit reached
Type: OAuthException
Code: 4
Please refer to our Error Message Reference.

Sponsorzy i Wsparcie

Biblioteka Narodowa - Logo

Zakup nowości wydawniczych do naszych bibliotek zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa