Pierwsza pomoc przedmedyczna

Ratownik medyczny – pan Dawid Siwek w profesjonalny sposób przekazał zgromadzonym informacje o jakże ważnej sprawie jaką jest pomoc w ratowaniu życia. Pokazał na fantomach jak to należy robić w sposób prawidłowy. Każda z obecnych pań miała okazję sama spróbować, pod fachowym okiem pana Dawida, wykonać resuscytację  człowieka dorosłego i noworodka. Na dwóch ochotniczkach  uczyliśmy się jak ułożyć  poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, pozwalającej w sposób bezpieczny oczekiwać na fachową pomoc.

Poruszonych zostało wiele innych ważnych tematów, z którymi możemy się spotkać każdego dnia.

Takie spotkania odbędą się również we wszystkich filiach w gminie, na które serdecznie wszystkich zapraszamy.