Zielone gry – Gra z klimatem

Gra o klimat – tym razem to interaktywna gra internetowa. W ten sposób chcemy zwiększyć wiedzę młodych na temat bioróżnorodności, zmian klimatu oraz ekonomicznej wartości ekosystemów. Biorąc udział w projekcie biblioteka otrzymała dostęp do gry bezpłatnie. Zapraszamy chętnych do gry, również dorosłych bo, to naprawdę świetna zabawa. Sprawdziliśmy to sami. 🙂

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Zakup nowości wydawniczych do Bibliotek Publicznych Gminy Pleśna Dofinansowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. Nazwa zadania to: Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0.
GBP w Pleśnej jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki "Kraszewski. Komputery dla bibliotek". Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. W ramach zadania zakupiono 6 komputerów stacjonarnych, 2 laptopy, czytak, 2 drukarki, oprogramowanie antywirusowe. Koszt ogółem zadania wynosił 35.840 zł, z tego 30.000 zł dofinansowania z Instytutu Książki.