Spotkanie z seniorami e-motywacje

Biblioteka po raz kolejny wzięła udział w projekcie zainicjowanym przez Orange dla bibliotek, tym razem pod nazwą Akcja e-motywacja. Projekt trwał od października do grudnia 2015 r. Jego celem  była aktywizacja i wspieranie osób starszych w rozwoju-osobistym i społecznym.

Każde spotkanie poświęcone było innemu tematowi i innemu gościowi. Dodatkowo swoją fachową wiedzą podczas wszystkich spotkań dzielił się z nami psycholog i… skoczek spadochronowy Tomasz Kozłowski.  Osoby zebrane w bibliotece, przy kawie i ciastku, wspólnie oglądały spotkania transmitowane on-line, miały możliwość zadania pytania gościom transmisji i wymienienia się między sobą własnymi pomysłami na aktywność w sile wieku!

Bohaterami spotkań były osoby znane i mniej popularne… ale równie aktywne: Hanna Sienkiewicz, Emilia Krakowska, Krystyna Kofta,  Ewa Nowica Rusek, Helena Norowicz, Zofia Czerwińska.