Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza

Rok 2016, to rok Henryka Sienkiewicza. To właśnie jego dzieło „Quo Vadis” było lekturą tegorocznego Narodowego Czytania. Akcja objęta była patronatem pary prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.

Po raz trzeci GBP w Pleśnej przy współudziale CKSiPG w Pleśnej oraz Wójta Gminy Pleśna włączyliśmy się w tę ogólnopolską akcję, w sobotę 3 września w godz. od 14.00-18.00. Miała ona miejsce na placu przy fontannie obok UG w Pleśnej. W czytaniu wzięli udział: Wójt Gminy Pleśna – Józef Knapik, w dialogach: Jasiak Maria – narrator, Janusz Jarząb – Petroniusz, Tomasz Cich – Winicjusz, Katarzyna Kras – Akte, Sylwia Marmol – Ligia oraz: Magdalena Budzik, Irena Zięcina, Leszek Nowicki, Urszula Stolarczyk, Piotr Jasiak, Krystyna Knapik, Maria Wajda, Kinga Łazarek, Krystyna Krzemień, Halina Piotrowska, Oliwia Mazur, Patrycja Kula, Maksymilian Mrzygłód oraz Aleksander Bodurka. Wszystkim czytającym serdecznie gratulujemy, a przybyłym słuchaczom dziękujemy za udział w tym wydarzeniu  i już dziś zapraszamy do udziału w przyszłorocznym Narodowym Czytaniu.

W związku ze zgłoszeniem udziału w Narodowym Czytaniu otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta okolicznościową pieczęć, służącą do składania pamiątkowego stempla na egzemplarzach „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Jeśli ktoś z Państwa taką książkę posiada w swoich zbiorach i chciałby  mieć ten stempel wbity, zapraszamy do biblioteki.