Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjny Klub Książki  w GBP w  Pleśnej omawiał w ostatni wtorek września książkę pt.: „Czesałam ciepłe króliki” . To wywiad – rzeka przeprowadzony przez Dariusza Zaborka z Alicją Gawlikowską- Świerczyńską. Lekarką (pulmonologiem i anestezjologiem), urodzoną w 1921 roku w Warszawie. Kobietą, której doświadczenia życiowe nie omijały. W wieku 12 lat straciła ukochaną mamę, w wieku 16 lat straciła ojca. Kiedy miała 18 lat wybuchła wojna. Pół roku siedziała na Pawiaku. Cztery lata w obozie w Ravensbrück. I chociaż wydawałoby się, że to już w zupełności wystarczająca ilość doświadczeń, jak dla jednej osoby, to jednak życie doświadczyło tę bohaterkę jeszcze wielokrotnie.