Czytam sobie w bibliotece – Maja na tropie jaja

W cyklu spotkań Czytam sobie w bibliotece zrealizowaliśmy temat PODRÓŻNICY NA TROPIE ODKRYĆ na podstawie książki Rafała Witka Maja na tropie jaja. Uczniowie kl. II b Szkoły Podstawowej  im. B. Czecha w Pleśnej wraz z wychowawczynią Anną Cich wysłuchali w skupieniu historii Mai, bowiem potem odpowiadali  na zadawane pytania związane z treścią książki. Następnie porozmawialiśmy o  powodach, dla których ludzie wyruszają w podróż, gdzie spędzają czas, jakimi środkami lokomocji się poruszają na drogach, po wodzie, w powietrzu, na szynach. Wspólnie spakowaliśmy plecak z rzeczami potrzebnymi do wędrówki w góry.